Hovězí steaky levou zadní

Šéfkuchař: Martin Kortus

Jaké je menu?

Hovězí tatarák ve francouzském stylu

Flank steak s čočkovým salátem

Grilovaný hovězí krk s cizrnovo-lanýžovým pyré

3 800 Kč včetně DPH za osobu

Hovězí steaky a jejich příprava. Často diskutované téma, které snad nikdy nevyjde z módy. Jaký druh hovězího steaku vybrat? Je lepší Rib Eye, Flam Steak, Rump Steak nebo Picanha či steak z hovězího krku? A jak steak správně tepelně připravit? Rare, medium rare, medium nebo well done? Také v těchto otázkách stále váháte s odpovědí? Už nemusíte. Šéfkuchař školy vaření Martin Kortus vás totiž naučí připravovat skvělé hovězí steaky opravdu „levou zadní“. Tatarák, dva druhy hovězího a originální přílohy skvěle rozšíří váš kuchařský repertoár a udělají z vás hvězdu nejen grilu. Tak pojďme na to…

Hned na úvod potěšíme fanoušky syrového masa, připravíme si totiž tatarák z hovězí svíčkové. Na klasickou verzi ale můžete zapomenout. Martin při přípravě tataráku sází především na podporu chutí sytě červeného masa. Hovězí svíčkovou proto doplní šalotkou, ančovičkami, domácí majonézou a dalšími ingrediencemi, které tataráku dodají ten správný říz, ale zároveň nepřehluší chuť masa. Hotový tatarák můžete konzumovat samotný nebo si ho namazat na bruschettu a při tom si pomalu rozpálit pánev na další chod.

Při přípravě Flank Steaku to bude na pánvi pěkně syčet. Nejdůležitější bude sledovat teplotu masa tak, aby výsledek byl ten nejlepší. Během vaření se například dozvíte i to, kdy je nejlepší maso osolit a opepřit. Je vhodnější solit a pepřit již před pečením nebo až na závěr? Všechny tipy a triky vám samozřejmě Martin prozradí, je to opravdový profík a jeho vášeň k steakům poznáte na vlastní kůži. Jako přílohu vybral Martin lehký salát z čočky, kořenové zeleniny, vývaru a koření. Zde bude zásadní připravit čočku al dente.

Nyní si přijdou na své milovníci grilovaného masa a jedné z nejdražších surovin světa – lanýžů v podobě lanýžové vellutaty a lanýžového oleje. Steakové menu završí grilovaný hovězí krk s velice zajímavou přílohou v podobě pyré z cizrny a lanýžů. I když se jedná o zeminou kombinací surovin, jejich spojením vznikne chuť, která vás vynese do nebes. 

TIP! Kde v Praze sehnat to nejkvalitnější maso od stařených mas až po seafood? V La Bottega di Finestra,  italském bistru a obchodu s těmi nejkvalitnějšími delikatesami.

Jste připraveni? My ano. Těšíme se na vás.

Termíny

Datum Stav Rezervace

Pondělí, 19. 06. 2023, 16:30 - 20:30

Obsazeno

Čtvrtek, 26. 10. 2023, 16:30 - 20:30

Volno

Martin Kortus

V roce 1992 úspěšně zakončil studia na Francouzském kulinářském institutu v New Yorku. Od té doby Martin působil jako privátní kuchař, gastronomický poradce, lektor školy vaření a šéfkuchař v Il Vigneto a Bettola Restaurant. V Česku zastával pozici šéfkuchaře v hotelu Josef a léta působil v Monarchu a Národní bance vín, kde se pod jeho vedením připravovaly degustační večeře a lekce vaření.

 

Další kurzy lektora/ky

07. 06. 2023

Pestrost filipínských chutí s Don Papa

18. 09. 2023

Men in the kitchen

10. 10. 2023

Gin menu

17. 10. 2023

Svět ginů v několika chodech

19. 10. 2023

Rum na talíři

Další volné kurzy

Výčep - moderní české kuchyně

Výčep - moderní české kuchyně

Vojtěch Petržela

3 800 Kč

Více

Zmrzlina jako z Crème de la Crème

Zmrzlina jako z Crème de la Crème

Honza Hochsteiger

3 300 Kč

Více

Pestrost filipínských chutí s Don Papa

Pestrost filipínských chutí s Don Papa

Martin Kortus

3 300 Kč

Více

Tuňák v hlavní roli s Riccardem (ENG)

Tuňák v hlavní roli s Riccardem (ENG)

Riccardo Lucque

4 500 Kč

Více

Sushi

Sushi

Julek Surmaj

3 300 Kč

Více

Moderní salátové variace

Moderní salátové variace

Lukáš Pocnar

3 200 Kč

Více

Párování rumů a doutníků v zahradě Aromi

Párování rumů a doutníků v zahradě Aromi

Jan Albrecht
Marco Giampaoli

3 500 Kč

Více

Jamajská kuchyně v rytmu Yardie v zahradě Aromi

Jamajská kuchyně v rytmu Yardie v zahradě Aromi

Týna Roubitschek

3 600 Kč

Více

Ukázka z kurzu