Lektoři

Lukáš Hanzl

Lukáš Hanzl je profesionální barman a rumový expert, který má mnohaletou mixologickou praxi z různých koutů republiky. 

Pracoval jako barman ve slavném pražském Tretter's New York Bar, kde se za své 14leté působení vypracoval z barbacka na manažera podniku.

Dnes ho nejčastěji potkáte jako přednášejícího na degustacích se skleničkou v jedné ruce a doutníkem v druhé. 

Několik let se intezivně věnoval jako brand ambassador rumu Diplomatico a úspěšně ho pomáhal dostat do popředí na české rumové scéně. Dnes se věnuje širšímu portfoliu rumových značek, ale největší zalíbení našel v rozmanitých rumech Plantation. 

Lukáš při degustacích rád dokazuje, že popíjení kvalitního rumu je skutečný gastronomický zážitek. Gastronomii má totiž v krvi - jeho tátat byl kuchař a sám se vyučil v oboru kuchař-číšník. Krátce po vyučení se ale na kurzu barmanství setkal s Milošem Tretterem a jeho život dostal zcela nový směr. Svět koktejlů a luxusních nápojů Lukáše zcela pohltil a doposud nepustil. 

Lukáš o své cestě k rumům říká: "Kategorie rumu je tak rozmanitá, že si v ní každý najde svého favorita. A cesta je krásná a dlouhá. Já už svého našel a rád vám pomohu najít toho vašeho. 

Kurzy

Marek Čimbora

Marek Čimbora je barman a mixolog populárního Kro Bistro & Bar v pražskom Karlíne.

Za barem je od svých 15 let jako doma, ale jeho skutečným domovem jsou slovenské Kysuce. Odtud pochází jeho vášeň pro bylinky a přírodu. Proto je rád spojuje a ulítává si při přípravě alko i nealko drinků. Můžete ho potkat za barem se šejkrem v ruce, na procházce v lese nebo trénovat funkční pohyb s bojovými prvky.

Před tím než přijel do Prahy, působil v bratislavském SaSaZu nebo populárním SOHO.

S Ultra Premium Brands spolupracoval na Ginovém a Rumovém festivalu.

Kurzy