Rostlinně

Šéfkuchař: Adam Novotný
Libor Pozníček

Jaké je menu?

Rostlinná mléka

Miso polévka

Wrapy

Domácí těstoviny

3 300 Kč včetně DPH za osobu

Budoucnost je rostlinná. Pokud hledáte inspiraci na rostlinnou gastronomii a zajímá vás vše kolem ní, tak věřte, že tento kurz stojí za to. Provedeme vás světem rostlinného vaření a stravy pěkně od základů. Na úvod kurzu bude teorie, poslechneme si vaše očekávání od kurzu, abychom vám jej ušili přímo na míru a předali vám ty nejcennější informace. Představíme si základní rostlinné potraviny, místa, kde je najít i způsoby, jak je připravit.

V praktické části se naučíte několik druhů rostlinných mlék a povíme si o jejich využití v kuchyni. Uvaříme si rychlou miso polévku, představíme si sóju, a její formy a dochucování. Ochutnáme mořské řasy a v Asii hojně používané houby. Narazíme i na témata přírodního umami, zbytečné démonizace glutamátu sodného, potravin s přirozeným výskytem umami a proč Italové používají tolik parmezánu? Naučíme se vařit základní zeleninový vývar a využívat jej - zero waste v přímém přenosu. Připravíme si několik variant wrapů, tortill, ve kterých využijeme různé masové alternativy od tofu, přes tempeh až po seitan. A nakonec se vrhneme i do přípravy domácí pasty.

Čeká vás vaření bez kompromisů, s maximálním důrazem na vaše chuťové pohárky, vaše zdraví i zdraví naší planety. Stihneme toho spoustu uvařit a ještě více si povědět, třeba o efektech rostlinné kuchyně na zdraví nebo sportovní výkonnost. Přesvědčíte se, že rostlinná strava může být pestrá a plnohodnotná. Ano, to vše na jednom kurzu.

Kurzem vás provede sehraný lektorský tým v podobě Libora a Adama, zakladatelů čistě rostlinného projektu CATERINC.

Termíny

Datum Stav Rezervace

Čtvrtek, 16. 04. 2020, 16:30 - 20:30

Obsazeno

Adam Novotný

Spoluzakladatel cateringového projektu CATERINC, aktivní sportovec, miluje vaření, nejnovější trendy, zároveň se rád opře o ověřené postupy našich prarodičů. Vyznává zero waste kuchyni. Věnuje se i nutriční stránce rostlinného vaření. Na své zahradě pěstuje co se dá, rád pracuje s čerstvými surovinami, neodolá žádné výzvě na téma transformace tradičních oblíbených receptů do jejich věrných rostlinných kopií. 

Další kurzy lektora/ky

Žádné další kurzy nejsou vypsány

Libor Pozníček

Spoluzakladatel projektu CATERINC, lektor a fitness trenér, který na trénincích thajského boxu rád vysvětluje, jak je to ve skutečnosti s nedostatkem vápníku a vitamínu B12. Věnuje se lektorování a osvětě rostlinné stravy, sám je dobrým příkladem zdravého vegana.

Další kurzy lektora/ky

Žádné další kurzy nejsou vypsány

Další volné kurzy

Asijská fermentace

Asijská fermentace

Zuzana Ouhrabková

3 300 Kč

Více

Rum na talíři

Rum na talíři

Martin Kortus

3 300 Kč

Více

České menu z Kuchyně II.

České menu z Kuchyně II.

Marek Janouch
Dalibor Křivánek
Olga Romanová

3 600 Kč

Více

Rodinný jídelníček efektivně s dětmi

Rodinný jídelníček efektivně s dětmi

Darina Sieglová

2 500 Kč

Více

Champagne

Champagne

Martin Kortus

3 300 Kč

Více

Chuť tradiční Asie

Chuť tradiční Asie

Ondřej Hutník

3 600 Kč

Více

Baskicko s Hugem

Baskicko s Hugem

Michal Hromas

3 300 Kč

Více

Novinky z DISHE

Novinky z DISHE

Jiří Janouch

3 600 Kč

Více