To nejlepší z Esky - zimní edice!

Šéfkuchař: Martin Štangl

Jaké je menu?

Pečený celer, červený rybíz, rozinky, hnědé máslo

Fermentovaná červená pšenice, červená řepa, křen, jalovec

Grilovaná kachna, červené zelí, angrešt, hřebíček

Jablečná kombucha, houby, ořechové máslo, jehličí

3 950 Kč včetně DPH za osobu

Karlínská restaurace Eska udává trendy, spojuje tradiční a moderní - na talíři i v interiéru. Přináší jídla připravená z českých lokálních surovin a znovuobjevuje staré techniky – kvašení, sušení, topení dřevem či pečení na ohni. A to vše v odvážném pojetí šéfkuchaře Martina Štangla.

Martin má velkou vášeň pro ingredience, rád s nimi experimentuje a přitom se navrací ke kořenům. Miluje bylinky, znovuobjevuje zapomenuté suroviny a ty využije do posledního kousku. Své nadšení pro gastronomii posouvá daleko za hranice, nedávno dokonce začal vyrábět i vlastní talíře. Jeho dílo můžete ocenit právě na stole Esky.

Během kurzu poznáte jedinečný koncept Esky a pochopíte, proč je tak ostře sledovanou restaurací jak u hostů, tak profesionálů. Dozvíte se, jak nakupovat suroviny v co nejvyšší možné kvalitě a podporovat přitom lokální produkci, i jak z jednotlivých surovin vytěžit maximum chuti.

Uvaříte si čtyři chody a navíc si osvětlíte i základy kvašení. Ale to pořád není všechno! Těšte se na vína od vinařů, jejichž filozofie ladí s tou z Esky, a která báječně doprovodí váš chuťový zážitek. Martin vám předvede to nejlepší z Esky v zimní edici. 

Děkujeme Made in Japan za nádobí, na kterém bude jídlo během kurzu servírováno.

Martin Štangl

Martin si hned po škole prošel několika předními pražskými restauracemi, ale jak sám říká, významně ho ovlivnilo až jeho působení v michelinské La Degustation Bohême Bourgeoise. Tam působil od roku 2006 celých osm let jako sous chef. V roce 2015 se pak naskytla příležitost podílet se od začátku na otevření nové restaurace Eska jako šéfkuchař a pro Martina i šance konečně se plně realizovat a plnit si své sny. Je známý tím, že miluje bylinky, a to hlavně ty divoké, a že oživuje recepty babiček. Příroda je pro něj tou hlavní inspirací a váží si každého jednoho jejího plodu. Proto ho baví znovuobjevovat zapomenuté suroviny a vždycky všechno zužitkuje do posledního kousku. Aby byl přírodě ještě blíž a mohl objevovat všechny její krásy a bohatství, přestěhoval se na usedlost na Sázavě. Svou filozofii a spříznění s přírodou nedávno dotáhl tím, že začal vyrábět keramiku, na kterou v Esce servírují některá jídla. Martin je ztělesněním „klidné síly“, pokory a úcty k přírodě, v jeho očích ale můžete zachytit i až dětinskou radost z dobrých surovin a povedeného jídla.

Další kurzy lektora/ky

12. 06. 2020

To nejlepší z Esky - letní edice!

Další volné kurzy

Chuť Srí Lanky (ENG)

Chuť Srí Lanky (ENG)

Sofia Smith

3 300 Kč

Více

Hovězí, hovězí, hovězí!

Hovězí, hovězí, hovězí!

Martin Kortus
Olga Romanová

3 300 Kč

Více

The Best of La Finestra

The Best of La Finestra

Tomáš Juřík

3 950 Kč

Více

Vaření s dětmi

Vaření s dětmi

Darina Sieglová

2 500 Kč

Více

Asijská fermentace

Asijská fermentace

Zuzana Ouhrabková

3 300 Kč

Více

Rum na talíři

Rum na talíři

Martin Kortus

3 300 Kč

Více

České menu z Kuchyně II.

České menu z Kuchyně II.

Marek Janouch
Dalibor Křivánek
Olga Romanová

3 600 Kč

Více

Rodinný jídelníček efektivně s dětmi

Rodinný jídelníček efektivně s dětmi

Darina Sieglová

2 500 Kč

Více

Ukázka z kurzu